Mazowsze – 5 fajnych miejsc na spędzenie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu

1. Baśniowe Sady Klemensa 

Sady Klemensa to niezwykłe miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tam wszystko, żeby miło i aktywnie spędzić praktycznie cały dzień. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.
Park Rodzinny Sady Klemensa sprawdzi się idealnie jako pomysł na wycieczkę w gorące dni. Po pierwsze z powodu brodzika i wodnych atrakcji dla dzieci (warto zabrać kostium) oraz dużego obszaru zacienionego i strefy relaksu wśród drzew. Takich stref relaksu jest kilka, a otoczenie wysokich sosen i cień jakie dają, w połączeniu ze spokojną atmosferą naprawdę pozwolą odpocząć. Odpoczynek w parku rozrywki dla dzieci brzmi trochę jak oksymoron. Dzieci jadą się wyszaleć a rodzice, szczególnie kilkulatków, muszą być stale w gotowości. O odpoczynek trudno. Jednak Sadom Klemensa udało się stworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu i złapania oddechu zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

Na dzieciaki czekają kolejka, strachowisko, leśny tor przeszkód, plac zabaw z kulkami dla maluchów, dmuchańce, trampoliny, giga klocki do układania, leśny tor przeszkód oraz wiele, wiele innych atrakcji. Na miejscu znajdziecie też dwa punkty gastronomiczne (bistro i grill) z dobrym i zróżnicowanym jedzeniem oraz jabłka w koszach ustawionych przy alejka, którymi każdy może się poczęstować.

Sady Klemensa znajdują się około godziny drogi od Warszawy, 7 km. od Rawy Mazowieckiej.

Link do strony oraz mapki atrakcji tutaj.

2. Park Julinek

Na terenie dawnej Bazy Cyrkowej, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, funkcjonuje Park Rozrywki Julinek. Znajduje się tam chyba największy na Mazowszu park linowy z trasami o różnym stopniu trudności. Część z nich jest naprawdę wymagająca i odpowiednia dla starszych dzieci czy nawet nastolatków.
Na odwiedzających czeka kilka stref rozrywki. Oprócz parku linowego, jest duża strefa Dmuchańców (w tym zjeżdżalnie wodne), mini golf, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw oraz strefa animacji. Jest też wesołe miasteczko, którego nie obejmuje bilet wstępu. Każda karuzela czy gokarty są dodatkowo płatne. Przy większej ilości dzieci czy chęci korzystania z tego typu atrakcji kilkakrotnie zabawa w Julinku zaczyna się robić kosztowna.
Większość atrakcji Parku będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 3 roku życia. Dla maluchów przeznaczone są plac zabaw, przedstawienia teatralne i cyrkowe, animacje oraz mini golf, chociaż bardziej w formie zabawy niż gry.
Na miejscu funkcjonują też tzw. areny – Duża Arena i Mała Arena, na terenie których w weekendy odbywają się pokazy cyrkowe, wystawy oraz teatrzyki. W trakcie naszej wizyty mieliśmy okazję obejrzeć dwa przedstawienia Teatru dla dzieci Prima.

Na głodnych czeka bogata oferta gastronomiczna (dania obiadowe, pizza, burrito itd.),  bardzo smaczne lody, wyciskane soki i dobrze wyglądające desery. Nie zabraknie też kawy dla potrzebujących pobudzenia:)
Link do strony oraz informacji o dojeździe i biletach tutaj.

3. Park Dolina Wkry w Pomiechówku

Nasze dzieci uwielbiają książkę „Rok w Lesie” z ilustracjami Emilii Dziubak. Książka zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku, których bohaterowie to zwierzęta lasu. Sześć wiat edukacyjnych z planszami z książki „Rok w lesie” można znaleźć właśnie w Pomiechówku.

Ścieżka przyrodnicza nad rzeką Wkrą jest pełna atrakcji, a teren na którym się znajduje otwarty i ogólnodostępny. Pomiechówek odwiedziliśmy wiosnę i jesienią. Za każdym razem wyjeżdżaliśmy zadowoleni i w miarę zrelaksowani. Wszystko za sprawą lokalizacji w otoczeniu drzew na rzeką Wkrą. Na miejscu znajdziecie naturalny plac zabaw, tyrolkę, drewniane motyle, strumień wodny pozwalający na zabawy przestawkami, pompą, śrubą Archimedesa i korytkami oraz miejsca na zrobienie pikniku i odpoczynek. Jest też trasa edukacyjna w koronach drzew poświęcona  ptakom.  Całość ma długość prawie 250 m. Mostki rozwieszone są pomiędzy dziesięcioma gniazdami, z których pierwsze jest na wysokości 2,5 m, a ostatnie na wysokości ponad 5 metrów. Dodatkowe atrakcje znajdują się przy wejściu na ścieżkę edukacyjną. Dzieci mogą spróbować swoich sił w parku linowym oraz na ściance wspinaczkowej. Jest też plac zabaw z kulkami, jednak wszystkie te atrakcje są dodatkowo płatne.

Link do strony parku oraz mapka dojazdu tutaj.

4. Plaża w Otwocku nad rzeką Świder oraz Józefów

Plaża miejska w Otwocku nad rzeką Świder jest przyjemnym miejscem na spędzenie całego dnia na powietrzu w upalne, letnie dni. Woda jest czysta i płytka, tworzy się wiele zatoczek, gdzie nawet najmłodsze dzieci mogą się bezpiecznie bawić w wodzie. 

W rzece można brodzić, schłodzić się i uciec przed gorącem. W sezonie na miejscu funkcjonuje baza gastronomiczna. Serwują mięso z grilla, prawdziwe i smaczne hamburgery, no i klasyczny zestaw naszych dzieci czyli kurczaka z frytkami. Jest też bar przy plaży oraz placyk zabaw dla dzieci i atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Ciut dalej, w cieniu sosen można pograć w siatkówkę plażową lub po prostu położyć się na trawie i zrobić piknik. Przy zejściu na plażę jest parking. Na miejsce dojedziemy też rowerami, bo prowadzi tam ścieżka.

Link z lokalizacją na mapie tutaj.

Wracając z Otwocka polecamy zatrzymać się w Józefowie. Józefów to miasto położone przy ujściu Świdra do Wisły. Sąsiaduje na północy z Warszawą, zaś na południu z Otwockiem. Jest zielono i przyjemnie, z Warszawy można dojechać też kolejką. Dlaczego warto zatrzymać się w Józefowie?
Bo jest tam filia Pizzerii Pizza z Radości, w której można zjeść bardzo dobrą pizzę. Nie jest to pizza w stylu włoskim, ale chyba lepszej „polskiej” pizzy nie jedliśmy. Poza tym w Józefowie są dwa fajne place zabaw. Pierwszy, większy, znajduje się tuż obok Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie znajdziecie też basen. Położony w cieniu drzew, więc jest tam naprawdę przyjemnie, szczególnie, gdy mocno świeci słońce. Drugi, mniejszy, znajduje się tuż obok stacji kolejki oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie/ Urzędu Miasta. MOK organizuje różnego rodzaju imprezy na zewnątrz budynku i kiedyś będąc w okolicy słuchaliśmy koncertu będąc z dziećmi na placu zabaw.  A na deser warto wybrać się do cukierni Poczuj miętę lub lodziarni Babcia Hela.

Wszystkie te lokale znajdują się wzdłuż ulicy Piłsudskiego.

5. Park Zdrojowy w Konstancinie

Konstancin – Jeziorna to kolejna miejscowość sąsiadująca z Warszawą, którą bardzo lubimy. Do Konstancina jeździmy głównie spędzić czas w Parku Zdrojowym, a kiedy dzieci kaszlą w sezonie jesienno – zimowym to odwiedzamy tężnię solankową przy głównej alei parku (ul. Sienkiewicza). 
Konstancin – Jeziorna to najbliższe Warszawie uzdrowisko, z fajnym klimatem i spokojną atmosferą. Za każdym razem gdy tu jesteśmy, podziwiamy przepiękne stare wille, dzięki którym można trochę się przenieść w czasie i wyobrazić sobie jak wyglądało to uzdrowisko przed wojną. Teren parku jest duży, można spokojnie poleżeć na trawie, urządzić sobie piknik, spacerować, pojeździć na rowerze (są ścieżki), a nawet popływać kajakiem. Dla dzieci jest plac zabaw, ze strefą dla maluszków z piaskownicą i huśtawkami oraz częścią dla starszych dzieci i giga pająkiem.

W okolicy parku są różne restauracje, można zjeść lody, napić się kawy, więc tak naprawdę przy dobrej pogodzie możemy tam spędzić cały dzień.

0 0 votes
Article Rating
Zapisz się
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najpopularniejsze
najnowsze nastarsze
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Mazowiecki Park Krajobrazowy – najciekawsze miejsca na spacer po lesie – Drużyna w podróży
1 rok temu

[…] Otwock jest sam w sobie ciekawym miejscem na całodniową wycieczkę pod Warszawę. Do Otwocka warto wybrać się chociażby dla plaży miejskiej nad rzeką Świder. Latem, w gorące dni, jest idealnym miejscem dla dzieci do pluskania się w wodzie. Rzeka jest płytka, plaża czyta, a na miejscu w sezonie znajdziemy coś do zjedzenia, picia i atrakcje dla dzieciaków. Więcej na temat kąpieliska do poczytania tutaj. […]